Laminace za studena | Laminovačky.cz
0

OBLÍBENÉ PRODUKTY

0
Porovnat
MŮJ KOŠÍK: 0,00
Do dopravy zdarma zbývá 1 210

Laminace za studena

Potřebujete rychle a levně zalaminovat fotku z dovolené a nechcete si pořizovat laminovačku? Máme pro vás řešení. Následující článek vám pomůže.

Lze laminovat papír bez laminovačky? Jistě, jde to!

Laminování používáme všude, kde jsou kladeny vyšší nároky na životnost dokumentů. Má tedy smysl tam, kde bude výsledný tisk vystaven nepříznivým okolním vlivům (prach, vlhko, UV světlo) anebo se s ním bude často manipulovat. Laminace tisk perfektně ochrání, nejen proti mechanickému poškození (poškrábání, zmuchlání, ohnutým rohům nebo znečištění), ale také proti nežádoucím okolním vlivům. Navíc získá úplně jiný, reprezentativnější vzhled.

Laminace se hodí při výrobě jídelních lístků, letáků, průkazek, cedulí, výukových a instruktážních pomůcek. Najde využití v mnoha oborech i domácnosti. Každý člověk se s laminací setkává, možnosti uplatnění laminace jsou téměř neomezené.


Jaké je tedy to nejjednodušší a nejrychlejší řešení laminování? 

LAMINACE ZA STUDENA


Laminování za studena, neboli studené laminování, spočívá v aplikaci tenké samolepicí fólie na papír. Takový postup v podstatě nevyžaduje žádné zařízení, přenos fólie může být proveden ručně přímým nalepením na arch papíru. 

Během chvilky tak zalaminujete vše co potřebujete - bez laminátoru! Zvládne to opravdu každý.  • Složení: lamino zpracovávané za studena se skládá z vrstvy PVC materiálu různé síly (v naší nabídce 90 – 175 mikronů) a z vrstvy lepidla. Obvykle je lepidlo kryté takzvaným separačním papírem, který si laik může představit asi jako tenký voskovaný papír. Při aplikaci se separační papír musí odstranit a fólii nalepit na tisk.
  • Síla: čili tloušťka laminovací fólie se udává v mikronech μ  (1 mikron = jedna tisícina milimetru) a jedná se o údaj pro jednu vrstvu / stranu (běžně se laminuje z obou stran). 
  • Formáty: ruční metodou můžete laminovat různé formáty (do A3) jednostranně či oboustranně. Pokud potřebujete laminovat atypický formát je vhodná studená laminace z role. Aplikuje se jednostranně. Stačí je nalepit na tisk a vyhladit!  • Pokud je pro vás důležitý finální vzhled zalaminovaného papíru, nepodceňte tiskovou přípravu. Laminovat lze různé typy papíru, které mohou být potištěny inkoustovou i laserovou tiskárnou. Na oba typy tisků jednostranná i oboustranná laminace dokonale přilne.


    Novinka - Laminovací fólie na roli,
    díky které lze zalaminovat bez laminátoru jakýkoliv formát papíru.
© 2024 PALA, s. r. o. | Všechna práva vyhrazena 

Programia - internetové obchody